Oster
Turnier

15.-20.04.2019

Tournament: Schedule: MU12

Attention

Changes of the schedule may apply. Please revisit this page to stay up to date.

Group A

TeamPunkte
Vienna D.C. Timberwolves8
BG Leitershofen/Stadtbergen7
Korihait6
0.5702
Associazione Basket Aquileia5
TV Wetzlar4
DayTimeLocation
27.03.09:15Schiff F2Vienna D.C. Timberwolves5620Korihait
27.03.10:30Schiff F2Associazione Basket Aquileia4416TV Wetzlar
27.03.11:45Schiff F2BG Leitershofen/Stadtbergen3959Vienna D.C. Timberwolves
28.03.08:00Schiff F2Korihait4920Associazione Basket Aquileia
28.03.09:15Schiff F2TV Wetzlar2079BG Leitershofen/Stadtbergen
28.03.13:00Schiff F2Associazione Basket Aquileia2464BG Leitershofen/Stadtbergen
28.03.14:15Schiff F2Korihait6723TV Wetzlar
29.03.11:45Schiff F2Vienna D.C. Timberwolves4421Associazione Basket Aquileia
29.03.13:00Schiff F2BG Leitershofen/Stadtbergen5845Korihait
29.03.14:15Schiff F2TV Wetzlar1363Vienna D.C. Timberwolves

Group B

TeamPunkte
Oldenburger TB6
Basket Flames5
New Basket Lecce4
0.9146
TSV München Ost3
DayTimeLocation
27.03.14:15Schmelz H2Basket Flames2447Oldenburger TB
27.03.18:00Schiff F2TSV München Ost1370New Basket Lecce
28.03.13:00Schiff F1New Basket Lecce4142Basket Flames
28.03.14:15Schiff F1Oldenburger TB7621TSV München Ost
29.03.09:15Schiff F1Basket Flames5218TSV München Ost
29.03.13:00Schiff F1Oldenburger TB4034New Basket Lecce

Group C

TeamPunkte
BBV Köln Nordwest e.V.8
Gdynski Klub Koszykówki7
SPORTUNION Döbling6
0.6941
Beavers Borgomanero5
München Basket4
DayTimeLocation
27.03.13:00Schiff F2SPORTUNION Döbling3735Beavers Borgomanero
27.03.14:15Schiff F2BBV Köln Nordwest e.V.5012Gdynski Klub Koszykówki
27.03.15:30Schiff F2München Basket1363SPORTUNION Döbling
28.03.10:30Schiff F2Beavers Borgomanero4068BBV Köln Nordwest e.V.
28.03.11:45Schiff F2Gdynski Klub Koszykówki4515München Basket
28.03.15:30Schiff F2BBV Köln Nordwest e.V.5311München Basket
28.03.16:45Schiff F2Beavers Borgomanero3842Gdynski Klub Koszykówki
29.03.08:00Schiff F2SPORTUNION Döbling3355BBV Köln Nordwest e.V.
29.03.09:15Schiff F2München Basket2241Beavers Borgomanero
29.03.10:30Schiff F2Gdynski Klub Koszykówki3026SPORTUNION Döbling

Group D

TeamPunkte
FIUMICINO BOYS 908
NOVARA BASKET7
Mistelbach Mustangs6
0.6703
BG 74 Göttingen e.V.5
Berlin Tiger4
DayTimeLocation
27.03.15:30Schiff F1Berlin Tiger2656Mistelbach Mustangs
27.03.16:45Schiff F1NOVARA BASKET7643BG 74 Göttingen e.V.
27.03.18:00Schiff F1FIUMICINO BOYS 909814Berlin Tiger
28.03.08:00Schiff F3NOVARA BASKET3041FIUMICINO BOYS 90
28.03.09:15Schiff F3Mistelbach Mustangs3328BG 74 Göttingen e.V.
28.03.15:30Schiff F1Mistelbach Mustangs3037NOVARA BASKET
28.03.16:45Schiff F1BG 74 Göttingen e.V.2255FIUMICINO BOYS 90
29.03.15:30Schiff F1Berlin Tiger1177NOVARA BASKET
29.03.16:45Schiff F1FIUMICINO BOYS 905431Mistelbach Mustangs
29.03.18:00Schiff F1BG 74 Göttingen e.V.4924Berlin Tiger

Group E

TeamPunkte
Basket Dukes Klosterneuburg8
Post SV Nürnberg7
Nuovo Basket Aquilano L'AQUILA6
0.7143
ASC Theresianum Mainz5
SG Einheit Pankow4
DayTimeLocation
27.03.09:15Schiff F3SG Einheit Pankow2267Basket Dukes Klosterneuburg
27.03.10:30Schiff F3ASC Theresianum Mainz2832Nuovo Basket Aquilano L'AQUILA
27.03.11:45Schiff F3Post SV Nürnberg4917SG Einheit Pankow
28.03.10:30Schiff F3Basket Dukes Klosterneuburg6641ASC Theresianum Mainz
28.03.11:45Schiff F3Nuovo Basket Aquilano L'AQUILA2534Post SV Nürnberg
28.03.15:30Schiff F3ASC Theresianum Mainz4651Post SV Nürnberg
28.03.16:45Schiff F3Basket Dukes Klosterneuburg4330Nuovo Basket Aquilano L'AQUILA
29.03.15:30Schiff F2SG Einheit Pankow3450ASC Theresianum Mainz
29.03.16:45Schiff F2Post SV Nürnberg4954Basket Dukes Klosterneuburg
29.03.18:00Schiff F2Nuovo Basket Aquilano L'AQUILA5432SG Einheit Pankow

Group F

TeamPunkte
Junior-Franken Team Bayreuth7
RHODIGIUM BASKET7
SV Empor Berlin5
0.7143
FC Schalke 04 e.V.5
ASKÖ BasketFighters5
DayTimeLocation
27.03.13:00Schiff F3ASKÖ BasketFighters4252SV Empor Berlin
27.03.14:15Schiff F3RHODIGIUM BASKET3924FC Schalke 04 e.V.
27.03.15:30Schiff F3Junior-Franken Team Bayreuth6620ASKÖ BasketFighters
28.03.08:00Merkur F3SV Empor Berlin020RHODIGIUM BASKET
28.03.09:15Merkur F3FC Schalke 04 e.V.2134Junior-Franken Team Bayreuth
28.03.13:00Merkur F3RHODIGIUM BASKET2738Junior-Franken Team Bayreuth
28.03.14:15Merkur F3SV Empor Berlin2728FC Schalke 04 e.V.
29.03.09:15Schiff F3Junior-Franken Team Bayreuth3640SV Empor Berlin
29.03.10:30Schiff F3ASKÖ BasketFighters3168RHODIGIUM BASKET
29.03.13:00Schiff F3FC Schalke 04 e.V.4748ASKÖ BasketFighters

Group G

TeamPunkte
Porsche BBA Ludwigsburg8
ART Giants Düsseldorf7
DJK Bamberg5
0.5229
VKL Vikings5
ZSŠDI5
DayTimeLocation
27.03.16:45Schiff F3ZSŠDI2053ART Giants Düsseldorf
27.03.18:00Schiff F3VKL Vikings2561Porsche BBA Ludwigsburg
27.03.19:15Schiff F3DJK Bamberg3421ZSŠDI
28.03.13:00Schiff F3ART Giants Düsseldorf6640VKL Vikings
28.03.14:15Schiff F3Porsche BBA Ludwigsburg6830DJK Bamberg
28.03.16:45Franklin 21 F3ART Giants Düsseldorf3242Porsche BBA Ludwigsburg
29.03.11:45Schiff F3VKL Vikings4037DJK Bamberg
29.03.14:15Schiff F3ZSŠDI3429VKL Vikings
29.03.15:30Schiff F3DJK Bamberg2741ART Giants Düsseldorf
29.03.16:45Schiff F3Porsche BBA Ludwigsburg7130ZSŠDI

Group H

TeamPunkte
CRAILSHEIM MERLINS6
BA Sparta Praha5
Baskets Vilsbiburg4
0.7288
Asd Polisportiva Libertas Cussignacco3
DayTimeLocation
27.03.09:15Schiff F1BA Sparta Praha7928Asd Polisportiva Libertas Cussignacco
27.03.10:30Schiff F1Baskets Vilsbiburg3960CRAILSHEIM MERLINS
28.03.08:00Schiff F1CRAILSHEIM MERLINS5043BA Sparta Praha
28.03.09:15Schiff F1Asd Polisportiva Libertas Cussignacco1854Baskets Vilsbiburg
29.03.10:30Schiff F1Asd Polisportiva Libertas Cussignacco1769CRAILSHEIM MERLINS
29.03.11:45Schiff F1BA Sparta Praha5847Baskets Vilsbiburg

Playoff

Round of sixteen

  • 1072
  • Vienna D.C. Timberwolves48
  • 30.03., 08:00, Schiff F1
  • BA Sparta Praha55
  • 1073
  • Oldenburger TB40
  • 30.03., 09:15, Schiff F1
  • ART Giants Düsseldorf44
  • 1074
  • BBV Köln Nordwest e.V.50
  • 30.03., 08:00, Schiff F2
  • RHODIGIUM BASKET49
  • 1075
  • FIUMICINO BOYS 9069
  • 30.03., 09:15, Schiff F2
  • Post SV Nürnberg37
  • 1076
  • Basket Dukes Klosterneuburg35
  • 30.03., 10:30, Schiff F1
  • NOVARA BASKET47
  • 1077
  • Junior-Franken Team Bayreuth40
  • 30.03., 10:30, Schiff F2
  • Gdynski Klub Koszykówki47
  • 1078
  • Porsche BBA Ludwigsburg60
  • 30.03., 08:00, Schiff F3
  • Basket Flames31
  • 1079
  • CRAILSHEIM MERLINS62
  • 30.03., 09:15, Schiff F3
  • BG Leitershofen/Stadtbergen53

Quarterfinal

  • 1080
  • BA Sparta Praha35
  • 30.03., 11:45, Schiff F2
  • ART Giants Düsseldorf50
  • 1081
  • BBV Köln Nordwest e.V.26
  • 30.03., 13:00, Schiff F2
  • FIUMICINO BOYS 9045
  • 1082
  • NOVARA BASKET44
  • 30.03., 13:00, Schiff F1
  • Gdynski Klub Koszykówki57
  • 1083
  • Porsche BBA Ludwigsburg56
  • 30.03., 11:45, Schiff F1
  • CRAILSHEIM MERLINS45

Semifinal

  • 1084
  • ART Giants Düsseldorf44
  • 30.03., 15:30, Schiff F2
  • FIUMICINO BOYS 9066
  • 1085
  • Gdynski Klub Koszykówki42
  • 30.03., 15:30, Schiff F1
  • Porsche BBA Ludwigsburg56

Final

  • 1086
  • FIUMICINO BOYS 9037
  • 31.03., 08:30, Stadthalle A
  • Porsche BBA Ludwigsburg40